Orbán a Maďarsko

13. září 2018 v 9:55 | onkl |  Co mě fakt štve
Tak v EU se hlasovalo o zahájení řízení s Maďarskem.

Je to demokratické. Každý má právo (rozuměj europoslanec) vyjádřit názor, postoj, obavy ... . Potud nelze nic namítat. Problém ale vidím v tom, o čem že to hlasují a čeho chtějí dosáhnout. Nejsem politický komentátor a hledání širších souvislostí (po mém zamlžování a zkreslování reality) je mi cizí.

Chápu to, jako běžný občan takto. Maďarsko, resp. tamní voliči měli tu drzost, že potřetí v demokratických volbách (které nikdo, dokonce ani EU, nezpochybnil) zvolili do svého čela stranu (získala většinu bez nutnosti vstupovat do koalic) která hájí zájmy a vyjadřuje postoje většiny. Tak je to v demokracii obvyklé a správné. A tato strana se nelíbí neomarxistům v Bruselu a je tedy třeba tamní voliče potrestat za "špatnou" volbu a sankcemi (co jiného by byla případná ztráta hlasovacích práv) je přinutit aby a) proběhl nějaký maďarský Majdan nebo za b) aby v příštích volbách volili ěkoho jiného.

Není bez zajímavosti a souvislosti (o které se v mainstreamu moc nepíše) že v této době, ASI NÁHODOU, odstoupila, nebo alespoň deklarovala maďarská vláda odstoupení od dohod o uprchlících projednávaných v OSN - Globální pakt o bezpečné, řízené a legální migraci a Globální pakt o uprchlících. Mimochodem USA také odstoupily. To muselo Brusel opravdu HODNĚ MOC NAŠTAVAT. EU už byla připravena, poté co by podepsalo všech 28 států, přistoupit k dohodě jako celek, čímž by do budoucna eliminovala hrozbu, že odstoupí některý členský stát. Pokud se tak stalo před podpisem (odstoupivší Maďarsko), nemůže EU podepsat za všechny a tedy ani vyloučit možnost, že i v případě dnešního podpisu v budoucnu neodstoupí některý z unijních států - TRAGÉDIE. A může za ni Maďarsko. POTRESTAT.

Mohu jen doufat ve zdravý rozum některých politiků v členských státech, že případné odbrání hlasovacích práv Maďarsku, resp. jejich pozastavení, budou vetovat. Automaticky by to měli být vrcholní politici zemí Visegrádské skupiny a přidat by se mělo minimálně ještě Rakousko. Přeci není možné, aby Brusel, byť pod záminkou čehokoliv, např. vyššího dobra, diktoval voličům členských států EU koho mají volit - ani tím, že bude dopředu diskvalifikovat nějakou politickou sílu používáním dnes již zprofanových hesel jako nedomokratická apod. Nerozumím tomu, jak může být nějaká strana nedemokratická (v ČR tak bývá označována KSČM a dnes i SPD z těch parlamentních) když vznikla v souladu se zákonem a ve volné politické soutěži získala - teď píši o Maďarsku - nadpoloviční většinu v parlamantu. Je tedy nadpoloviční většina Maďarů nedemokratická? A komu celé toto divadlo a k čemu pomůže?
Odpověď ponechám na laskavém čtenáři.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama